Kuidas Brexit Maru koolielu mõjutab

Naljakas mõelda, aga mõjutab küll. Nimelt pidi Brexiti segaduse tõttu töölt ajutiselt lahkuma Maru klassijuhataja Mrs Barty-King. Jap, nii juhtus. Vahval ja vahetul naisel, kel on kogemust maailma eripaigus laste õpetamisega, tuli teadmata ajaks oma Londoni koju naasta, sest neil ei õnnestu Brexitist tingitud segasel kinnisvaraturul oma maja müüa. Lisaks on nad juba praeguseks kaotanud oluliselt suure summa raha.

Ma siiralt loodan, et Mrs Barty-King ja tema abikaasa saavad oma UK asjad korda aetud ja tulevad juba varsti Portugali tagasi.

Aga, ega lapsed ilma klassijuhatajata jäänud. Neil on nii uus (ajutine) klassijuhataja kui ka abiõpetaja, kellega lapsed samuti hästi näivad klappivat.

Muus osas tundub, et poisid on kooliga harjunud. Maru peamine kodutöö on raamatute lugemine ja ka Eesti kooli jaoks, kust ta on koduõppel, õppimine. Vahva on vaadata, kuidas ta saab väga kenasti hakkama päevad läbi inglise keeles suheldes. Koolis õpivad nad ka portugali keelt. Ausalt, tema oskab hetkel meie peres kõige paremini Portugali keelt. Mulle tundub, et ta hingab seda endale sisse nagu õhku ja kõik lihtsalt jääb meelde.

Aga, meil tuleb natuke rohkem Eesti kooliga tegeleda, sest praegu oleme natuke liiga vähe teinud. Samas on ta tihti nii väsinud, et tahab lihtsalt puhata.

Ja eks ta tegelikult igatseb väga oma sõpru. Vaheldus oli see, et Suurupi-vanaema käis meil külas, aga eks ta tahaks kõiki ju palju tihemini näha.

Patrick samuti igatseb lähedasi ja sõpru. Istusime ükspäev kahekesi tema toas ja rääkisime pikalt kõigist, kes Eestisse jäid. Aga tema seevastu on oluliselt rohkem kodus teha, kui Marul. Mulle tundub, et igal nädalal on tal vähemalt neljas-viies aines teha mõni suurem ettekanne, uurimustöö või miski pikk essee. Ühel nädalal tegi ta pika ettekande Aafrika ajaloo kohta. Lisaks õpib ta ka Prantsuse keelt, kus just eelmise nädala suures töös oli klassi parima tulemuse saanud.

Ja suurem osa õppimisest käib neil arvuti teel. Vähemalt Patrickul on küll igas aines asjad arvutis. Väga vähe on pabereid ja raamatuid, mida kooli-vahet tassida.

Muide, mina ja lapsed oleme Eestis ajavahemikus 26.10-02.11, niiet kui keegi tahab kohtuda, lobiseda, siis andke aga märku.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s