“Ood rõõmule” … pthui, Omnivale

Ema pani pisut rohkem kui kaks kuud tagasi paki teele. Omniva tädi võttis paki eest korraliku hulga raha, kleepis peale sildi “lennupost” ja kirjutas sinna lisaks veel muud tähtsat värki, et pakk ikka kindlalt kähku kohale jõuaks.

Saime siis lõpuks 24. mail paki kätte. Oota, mis paki, ikka käki saime kätte. Tahaks öelda, et kaua tehtud kaunikene, aga kaunidusest oli asi kaugel.

Noh, ma ei tea, kas see pakk veeretati Eestist Portugali nagu jalgpalli jalaga toksitakse, või kukkus see vahepeal lennukist alla.

Kui veel kuu, või paar, oleks pidanud ootama, siis oleks ilmselt pakis olnud asjad ise jalad alla võtnud ja Davidi tööle kohale tulnud.

Ootame nüüd põnevusega, kas EMSAs kuulutatakse, et tulevikus on toitu sisaldavate pakkide kontorisse tellimine keelatud. Sest no kujutage ette seda odööri, mis paki vahelt välja immitses.

Igatahes lendas selle peale kibekiiresti paar kärbest kohale, kui ma selle pakiga hoone ees õnnetult seisin ja auto uksi ei julgenud sulgeda, sest kartsin, et äkki lämmatab hais tagaistmel askeldanud lapse ära.

Ei varem, ega ka hiljem ei ole pakkidega häda olnud. Aga Omnivaga küll. Ma ei teagi, kas see on riigiettevõtete eripära, aga miskipärast on neil tihti keeruline aegadest ja lubadustest kinni pidada.

Kui nüüd keegi hakkab siin kogu lugu koroona süüks ajama, siis hoidke oma hobuseid. Teine “koroona-aegne” pakk jõudis kenasti kohale. Küll ehk nädalajagu pikema ajaga, kui üks tavaline pakk seda teeb, aga jõudis kohale kenasti, muljumata ja terve kraamiga.

Selle pildil oleva merevaigu, suitsuvorsti ja ema enda valmistatud karulaugupesto saatsime me muidugi kõige kaduva teed ehk prügikasti. (Kusjuures valisime veel hoolikalt sellise kodulähedase prügikasti, kust ükski kodutu seda kätte ei saa, sest võimalus asjade konsumeerimise tagajärjel rohkem enam mitte tõusta on 200%.)

Huumor paki ümber algas üsna kiiresti. Ema jaurab praegu juba pikemat aega Omnivaga, kirjutab järjest kirju ja kaebab, aga tundub, et ega see Omniva-sugust pakihiidu paigast raputa. “Ise oled loll, et meie teenust kasutasid.” Tõsi see on, ise oli loll, et usaldas. Rohkem nii ei tee. Ja ei soovita teistel ka teha.

Parim nali oli see, kui ema läks mõni aeg hiljem järgmist pakikest teele panema, kus sees oli ka plikale mõeldud sünnipäevakink, siis sattus ta sama tädi juurde, kes seletas emale veendunult, et koroona ajal üldse lennupost ei tööta ja mis lennupost. Et praegu pakid kaovadki ja kõiges on süüdi Portugal, sest selle riigiga on neil kõige rohkem kaebusi. Aga …. lennupost ei toimi, sest lennukid ei lenda. Mitte ükski kaubalennuk ega postilennuk selle tädi andmetel ei lennanud.

Khmmm. Tõesti. Tädi?! Kahjuks ei mäletanud see tädi, kuidas ta mõni nädal varem mu emale seletas, kuidas lennupost toimib ja jaada-jaada-jaada. Ühesõnaga, kust tuul, sealt tädi meel.

Aga postipaki jälgimisnumbri järgi kadus pakk ära Eesti sorteerimiskeskusest väljudes. Kus Merevaik ja Imre Kose gurmeemajonees koos Balta turult ostetud suitsuvorstiga vahepeal käisid, ei ole teada.

Mida me sellest loost õppisime? Tulevikus kasutame pakisaatmisel vaid suuri eraettevõtteid, kes suudavad paki ka vähem kui 24 tunniga kohale toimetada. (Proovitud variant ja töötab.) Maksavad küll pisut rohkem, aga vähemalt tead, et asi jõuab kohale õigeaegselt.

Lisaks rõõmu-uudiseid. Poistel sai tänasega esimene kooliaasta Oeirase rahvusvahelises koolis läbi. Hurraa ja kraaps. Sügisel jätkab Patrick samas koolis kümnendas ja Maru, kes on siin tuntud kui Kenneth, neljandas klassis.

Elsa läheb loodetavasti lasteaeda. Töö igatahes selle nimel käib.

Ahjaa. Mittekaubanduslik teadaanne ka. Kõigi teistega näeme juba õige pea Eestis. Mina ja pisemad inimesed jõuame kohale 10.juulil ja oleme olemas kuni augusti alguseni. David liitub umbes 20.juuli paiku. Pere kõige pikem on juba mõned nädalad Eestis peesitanud. Niiet, kohtume ehk!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s