Kallis abikaasa, me abielu vist ei kehti…

Kust ma siis alustan? Algusest? Noh, algus on see, et varsti räägime lähemalt, aga meil käib siin ühine kõvemat sorti pangaarvete tegemine. Pangaarve ettevõttele ja minule. Selgub, et mina endale ise arvet teha ei saa. Tuleb abikaasaga ühine arve teha. Miks? Eks ikka selleks, et “abikaasa saaks rahavoogusid kontrollida”.

Ok, see viimane oli nali. Tegelikult sellepärast, et minu nime pole üüürilepingus jaaniiedasi jaanaatagasi. Selle kõige tarbeks oleme pankurionule läkitanud e-kirjaga ja ise kullereid mängides järgnevad paberid: dokumentide koopiad, mõlema töölepingud (kusjuures minu oma on Eesti keeles ja saatsin neile ka digiallkirjastatud dokumendi, mida nad lahti ei saa teha), üürilepingu, abielutunnistuse, paberid, mis tõendavad, et meil on olemas Portugali maksunumbrid ja veel hulga muid pabereid.

Esimesed dokumendid sai isiklikult kohale viidud teisipäeval. Järgmised saadetud meiliga kolmapäeval. Täna siis uurisin, et ou, kaugel see protsess omadega on. Tahaks dokumendid allkirjastada ja pangale raha anda.

Tuleb onu vastus: üürilepinguga peaks kõik ok olema, aga teie abielutunnistus on vana. Oota, misasja… Kuidas saab abielutunnistus vananeda. Või noh, õigemini, onu kirjutas, et “the proof of the address must be with less than 12 months (the contract is new but the marriage certificate is not)”.

Oota, kas ma peaksin igal aastal abikaasaga korra perekonnaseisuametist läbi käima ja kellelegi kinnitame, et “me tahame järtkuvalt abielus olla”. Et kui me seda ei tee, siis tunnistus on vana ja me polegi enam abielus? Kuna me seda pärast abiellumist teinud ei ole, siis kas meie abielu on kaotanud kehtivuse?

Kellele siis see abielulahutus mõeldud on? Hollywoodi staaridele, kes kiirabielusid harrastavad? Või Leopoldile ja Lainele “Noorest pensionärist”? Neile ju meeldis lahutada ja abielluda. Aga miks nad siis lihtsalt ei oodanud 12 kuu möödumist, et uuesti abielluda?

Ventileerin siin niisama. Abieluga on meil kõik hästi, armastust jagub. Keegi lahutada ei plaani. Aga igaks juhuks proovin abikaasaga õhtul rääkida, et mis oleks, kui teeks ühe abielu-uuenduspeo.

Ma vean kihla, et mitte ühelgi pruudil pole oma pulmapäevast sellist pilti. Aga mul on! Ja vaevalt keegi julgeks seda jagada. Aga mina julgen. Foto: Meisi Volt

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s